Trh se narovnává

Úryvek ze článku v rubrice Hyde Park na portálu časopisu Euro.

(…) K založení akciové společnosti EA došlo až v roce 2005. Výkonným šéfem nové společnosti se tehdy stal Josef Bára, řídí hotelovou síť dodnes. (…) Koncem roku 2010 firmu EuroAgentur Hotels & Travel její zakladatel prodal ruským podnikatelům. Transakce se uskutečnila na vrcholu krize, kdy v českých zemích prudce ubylo turistů. Společnost se proto po změně vlastnické struktury musela vypořádat se ztrátou, která kumulovaně přesáhla polovinu základního jmění.

„Po uzávěrce hospodaření za rok 2012 se kumulovaná ztráta výrazně sníží, stejně tak jsme v letošním roce splatili a ještě splatíme část půjček, které jsme čerpali v období krátce po změně akcionářské struktury,“ říká Bára. Do budoucna je přitom optimista. „Trh se v současné době narovnává,“ tvrdí.

Firma například chystá vstup na trhy zemí bývalého Sovětského svazu, chce rovněž expandovat do segmentu pětihvězdičkových hotelů, které zatím v portfoliu nemá. Dnes je její výkladní skříní 11 hotelů v centru Prahy, významně zastoupena je i v lázeňských městech a na horách. Její nedílnou součástí je cestovní kancelář zaměřená na příjezdovou turistiku. Jen loni s ní do českých zemí přijelo na 350 tisíc turistů. (…)

Autor článku Jan Šindelář

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS