Výstava Svatovítský poklad

Datum: 20.12.2011

V kapli Sv. Kříže na Pražském hradě byla dne 16.12.2011 slavnostně otevřena stálá expozice Svatovítského pokladu. Po 21 letech se tak vrací možnost prohlédnout si skvosty nedocenitelných kulturních památek od 11. století.

V době vlády Karla IV. se Svatovítský poklad nejdynamičtěji rozrůstal o relikviáře z drahých kovů, kříže, busty světců katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha a dalších uměleckých děl.

Návštěvníci si mohou prohlédnout mimo jiných zlatý relikviářový kříž s předměty spojenými s Kristovým ukřižováním. Ve zlaté schráně je uložena nahoře houba, kterou byl Kristus napájen, hřeb, kterým byl ukřižován, a dole jsou trny z trnové koruny. Uprostřed je ostatek z dřeva kříže, na kterém byl Kristus ukřižován.

Svatovítský poklad obsahuje mimo relikvií a zlatnických prací i ukázky unikátních textilií a maleb, jakou jsou například prapor svatého Jiří, košile, přilba či meč připisované svatému Václavovi.

Na výstavě je k vidění na 140 exponátů z celkových 500, které tvoří celý soubor Svatovítského pokladu.

Výstav na Pražském hradě je souběžně vždy více. Doporučujeme vám navštívit i další, abyste lépe využili čas, který vynaložíte na cestu do Prahy. Po celodenním dni vám nabízíme možnost ubytování v našich pražských hotelech, nebo přímo v nejbližším EA Hotelu Jelení dvůr, který je z Pražského hradu dostupný pěšky za několik minut.

Svatovítský poklad - exponát Svatovítský poklad - exponát Svatovítský poklad - exponát Svatovítský poklad - exponát

Zdroj fotogalerie

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS