Carský dvůr pod žezlem Romanovců - poklady moskevského Kremlu

Datum: 8.12.2011

carCísařská konírna Pražského hradu od 12. prosince 2011 do 4. března 2012 představuje na unikátní výstavě
Carský dvůr pod žezlem Romanovců - poklady moskevského Kremlu

výběr nejkvalitnějších uměleckých děl a předmětů z Kremelské pokladnice ruských panovníků z rodu Romanovců.

Výstava představuje události na carském dvoře či každodenní život v Rusku 16. a 17. století prostřednictvím středověkých památek spojených s ruskými vládci, především se zakladateli proslulé vládnoucí dynastie Romanovců, která za více než tři sta let panování pozdvihla Rusko k nebývalé síle a slávě.

Výstava Carský dvůr pod žezlem Romanovců - poklady moskevského Kremlu se soustřeďuje na velmi vzácné umělecko-historické památky 17. století přímo spojené s cary Michailem Fjodorovičem a Alexejem Michajlovičem z dynastie Romanovců a jejich duchovním spoluvládcem patriarchou Filaretem. Vystavené předměty patří k historickým drahocennostem tvořícím jádro carské klenotnice a Patriarší sakristie s církevními poklady moskevského Kremlu. Žádná jiná muzejní sbírka neposkytuje úplnější a výraznější obraz moskevského dvora a vládců 17. století.

ikonaNa výstavě je přes 150 předmětů rozdělených do několika částí. V první části jsou vystaveny portréty představitelů dynastie a drahocenné symboly carské moci. Následující část je věnována základním dvorním slavnostem carského dvora: vojenským ceremoniím, carskému  průvodu a slavnostní hostině. S komorním tématem soukromého života v carské rezidenci, kde významné místo připadalo náboženskému životu a výchově dětí, seznamuje další sekce výstavy.
 
Výstava končí oddílem představujícím Romanovce jako pravoslavné panovníky. Právě v období jejich vlády se Rusko začalo považovat za pravé pravoslavné carství, kam se z ostatních zemí svážely relikvie pravoslavné církve. Vystavené církevní památky 17. století ilustrují atmosféru slavnostních pravoslavných bohoslužeb v kremelských chrámech a demonstrují představy o kráse a bohatství uměleckého celku středověkého ruského chrámu.

Výstava svým rozsahem zabere celý den, bylo by na škodu se nechávat omezit krátkých časem. Společnost EuroAgentrur Hotels&Travel připravila speciální cenové akce ubytování jednotlivcům, kolektivům a školní mládeži při poznávacích cestách do hlavního města Prahy. Denně jsou aktualizovány cenové nabídky pražských hotelů, které jsou přístupné on-line. V případě rezervace většího počtu pokojů se můžete obrátit e-mailem pro cenovou nabídku nebo přímo volat na 271 090 832.

Pro školní mládež jsou připraveny speciální pobytové balíčky s výhodnými cenami ubytování, stravování a programem.

Císařská konírna

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS