Umění v metru

Datum: 7.11.2011

Denně přijíždí do hlavního města Prahy obrovské množství cestujících využívajících městskou hromadnou dopravu. Do Prahy přijíždí turisté, obchodní cestující, lidé za každodenní prací, ale i nahodilí cestující. Ze všech hromadných pražských dopravních prostředků je nejvytíženější pražské metro.

Architektonická a výtvarná kvalita pražského metra přímo vybízí k instalování různých specifických výstav a vernisáží. Tou poslední a neplacenou je velkolepá otevřená výstava komiksové intervence, která je instalována ve stanicích Nádraží Holešovice, I. P. Pavlova, Pražského povstání, Kačerov, Opatov a Háje. Umělci při jejich ztvárnění pracovali se sociálním aspektem veřejného prostoru nebo přímo s názvem stanice.
Projekt Umění v metru, který byl letos zahájen právě festivalem KomiksFEST!, bude probíhat v příštích několika letech. Určitě se návštěvníci Prahy mají na co těšit a cestující obzvlášť, protože zpříjemnění cesty je vítaným zpestřením.

V rámci Umění v metru budou mít cestující pražského metra možnost seznámit se jak s původními uměleckými díly umístěnými v prostorách od 70. let dvacátého století, tak s pracemi současných umělců. Pražské metro nabídne jedinečnou možnost konfrontace nejrůznějších uměleckých přístupů a spojí několik generací umělců, teoretiků umění architektury nebo studentů vysokých škol.

Umění je zároveň možné brát jako jeden z nástrojů zvyšování úrovně kvality cestování, zvýšení sociální kontroly v prostoru metra, a tím snížení negativních projevů vandalismu.

Navštivte Prahu, navštivte nejem tuto ojedinělou výstavu, přijměte od nás pozvání na ostatní akce, které naleznete v našem Kalendáři akcí a poté se u nás i ubytujte. Nabízíme vám naše pražské hotely nejen k přespání, ale i ke strávení uvolnění v našich wellness a fitness centrech nebo v příjemném krytém bazénu v EA Hotelu Juliš na Václavském náměstí.

umění v metru umění v metru umění v metru umění v metru

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS