Slavný šachový mág navštívil ČR a BW hotel Kampa

obrázek
moc přivítat po řadě mistrů světového formátu dalšího významného šachistu Borise Spasského, který přijede na konci ledna na pozvání občanského sdružení Pražská šachová společnost na několik dnů do České republiky. V BW hotelu Kampa dá dne 25. ledna 2006 šachovou lekci pro klubové hráče i širší šachovou veřejnost...

Bylo pro nás velkou ctí, že jsme v našem hotelu BW hotel Kampa mohli přivítat po řadě mistrů světového formátu dalšího významného šachistu Borise Spasského, který přijel na konci ledna na pozvání občanského sdružení Pražská šachová společnost na několik dnů do České republiky. V BW hotelu Kampa dal dne 25. ledna 2006 šachovou lekci pro klubové hráče i širší šachovou veřejnost.

Přednáška Borise Spasského proběhla v BW hotelu Kampa Stará zbrojnice (Všehrdova ulice, Praha 1).

„Boris Spassky patří mezi třináct nezpochybnitelných mistrů světa a jeho památný zápas o šachovou korunu v Reykjaviku v roce 1972 byl zřejmě nejslavnějším a nejsledovanějším soubojem na šedesáti čtyřech polích. Občanské sdružení Pražská šachová společnost pokračuje ve své snaze zvát do České republiky nejen špičkové současné velmistry, ale i šachové legendy,“ uvedl Pavel Matocha, předseda Pražské šachové společnosti.

Boris Spassky (*1937) se narodil v Petrohradě. Šachy se naučil hrát již v pěti letech, první titul mistra světa dosáhl v roce 1969, kdy dosedl na šachový trůn, odkud jej v roce 1972 sesadil Bobby Fischer. Oženil se s Francouzkou ruského původu, se kterou v roce 1976 legálně vycestoval do Francie, kde žije dosud. V hotelu Carlsbad Plaza, který koncem loňského roku vybudovala společnost Eden Group, oslaví 30. ledna Boris Spassky své 69. narozeniny.

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS