Otevřeli jsme Svatomartinské víno

Datum: 11.11.2010

Konečně jsme se dočkali mladého vína. Svátek svatého Martina jsme s napětím očekávali nejen kvůli pranostice o bílém koni. Dnes 11.11. přesně v 11 hodin a 11 minut jsme totiž v BW Hotelu Selský dvůr nedočkavě otevřeli první láhve vína pocházejícího z podzimní sklizně.

Svatomartinské bylo vždy spjato s časem bohatého hodování a bujarého veselí. Odtud pochází dnes již tradiční spojení – Svatomartinská husa se Svatomartinským vínem. My jsme si mladé vínečko dali dneska všichni k obědu a pak rychle zajedli bramborovými lokšemi s husími jatýrky. Ženské osazenstvo si pochvalovalo víno bílé, červené se zbavilo ostřejší kyselé chuti po pár doušcích.

Jméno svatomartinské, spojené s vítáním nového vína se začalo užívat již na dvoře císaře Josefa II. Toto období připadalo na dobu, kdy sklizeň již byla v bezpečí pod střechou a za dveřmi čekal klidný Advent spojený s předvánočním půstem. Příjemný zvyk dobrého jídla a otvírání a prvního ochutnávání mladého vína v den sv. Martina přetrval do dnešní doby.

Na podzim využijte příchodu mladého vína jako příležitosti pro pobavení a setkání s přáteli. Najděte si čas a důvod s námi ochutnat i Svatomartinské menu v našich nejlepších restauracích.

Svatomartinské víno Svatomartinské vínoSvatomartinské víno

Svatomartinské vínoSvatomartinské vínoSvatomartinské víno

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS