Otrokovické září - EA Hotel Atrium Otrokovice

Datum: 25.8.2010

Třicet dní měsíce září je na Slovácko opravdu málo. Člověk ani neví, kam dřív skočit. V každé vesničce je něco zázračně vinobranně lahodného, některá historická městečka se přemění do středověku a mnohde na náměstích se ozývá cimbálovka. Auto můžete pokojně nechat doma nebo v hotelu, neboť podél Baťova kanálu se od Kroměříže až do Hodonína dostanete cyklostezkou všude, kde to zavoní burčákem i slavností.

Okolí Otrokovic poskytuje návštěvníkům inspiraci k prožitkům. Vábení plavby na Baťově kanále za poznáním a oddechem, připomínka zašlé slávy parních lokomotiv na trati Otrokovice – Vizovice, nebo „nemoderní“ větrný mlýn?

Zveme vás na Slovácko, do našeho nově otevřeného EuroAgentur Hotelu Atruim **** Otrokovice, který vás přivítá svou vůní a leskem novosti. 

Pařba regionů

Historicky se o rozvoj kulturní a osvětové činnosti zasloužily různé spolky. První taneční zábavy pořádali dobrovolní hasiči, avšak největší rozmach nastal založením čtenářského spolku Občanská Beseda na přelomu 19.století. Spolek pod vedením majitele horního mlýna se chopil pořáním veřejných naučných přednášek a besed, zřídil spolkovou knihovnu, pořádal pěvecká a hudební vystoupení, divadelní představení a taneční zábavy.

Dnes není týdne kdyby se v Otrokovicích nesetkali při dobrém víně a zábavě hudebníci, zpěváci, tanečníci, umělci bez hranic. Začátkem září, přesněji 4. září 2010 bude v parku před Společenským domem opět veselo. Folklórní setkání tří regionu, Slovácka, Valašska a Hané bude úvodem „na fyzickou výdrž náročného“ měsíce. Valašská dechová hudba Fryštácká Javořina, mužský pěvecký sbor Hlahol Sazovice nebo Horňácká cimbálová muzika Martina Hrbáče si zasoutěží svým temperamentem o náklonnost regionálního publika.

Otrokovice nejsou pozadu ani s poutí – 26.září si nenechte ujít Michalskou pouť s vláčkem Moravský drak, kolotoči, projížďkách na koních, jízdách na motorkách, k vidění budou živé sochy a pouťové atrakce. Podle místních legend se v tomhle období neodporučuje zároveň pít i kolotočovat. Mimo uctění patrona kraje sv. Archanděla Michaela se letos v historickém duchu předvede hudební soubor Gajdoši, šermíři, folklórní soubory a děti si spolu s herci zahrajou na  pohádku.

Štěrkoviště

Přírodní vodní plocha v Otrokovicích zvaná Štěrkoviště s udržovanou travnatou pláží je idylickým místem vodních radovánek, které i v září mají své kouzlo. A pokud neste vyznavačí přírodního koupání, zajděte na městské koupaliště.

Přírodní a historické zajímavosti

Slovácko se přírodními a historickými zajímavostmi chlubí na celé čáře. Pro každého je zde něco, od přírodních skalních útvarů, vřesovišť, pramenů a památných stromů až po hrady a zámky, větrnými mlýny až po vyhlášené lázně. Nelze opomenout již zmíněný Baťův kanál nebo poutní místo Velehrad.

A co je v Otrokovicích nového?

Otrokovice lákají i novinkami. V nedávné době byl otevřen skvost Otrokovic – multifunkční objekt hotelového a soukromého bydlení s komerčními zónami služeb města. Při procházkách v městském parku můžete obdivovat nové umělecké plastiky z řezbářských dílen.

EuroAgentur Hotel Atrium

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS