Slavnostní otevření EA Hotelu Joseph 1699 *** Třebíč

Datum: 29.7.2010

Společnost EuroAgentur Hotels & Travel, a.s. slavnostně otevřela dne 28.7.2010 unikátní hotel uprostřed památkově chráněné židovské čtvrti v Třebíči, která byla zapsána na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO v roce 2003.

Nově vybudovaný tříhvězdičkový EuroAgentur Hotel Joseph 1699 *** vyrostl v "Židech", na základech historického židovského domu, který se v roce 2007 stal nemovitou kulturní památkou. Samotný název hotelu, klenby s lunetami, židovská rituální lázeň "mikve", místnost, jejíž stěny tvoří skála, ze které neustále prýští voda či historické schodiště připomínají dávnou historii, která sahá právě do roku 1699 a let pozdějších. Objekt sám představuje nejsložitější a stavební útvar bývalého židovského ghetta a tomu odpovídá i výsledná podoba a duch rekonstruovaného hotelu, který chce být na vrcholu úrovně poskytovaných ubytovacích služeb v Třebíči, současně zachovává přístup k historii objektu a výrazným způsobem oživí celou oblast židovského města.

Slavnostního otevření hotelu se zúčastnili zástupci politického, kulturního a společenského života města a okolí v čele se senátorem za kraj Vysočina panem Vítězslavem Jonášem, starostou města Třebíče ing. Ivo Uhrem, generálním ředitelem a předsedou představenstva EuroAgentur Hotels & Travel, a.s. panem Viliamem Sivekem a majiteli hotelu manželi Pošvařovými.

V úvodních slovech zazněl význam regionálního cestovního ruchu, význam budování unikátních hotelových zařízení s tradicí a historií nehledě na současnou krizovou situaci, poskytování kvalitních služeb pro turistickou a obchodní klientelu. Návštěvnost města Třebíče se v posledních letech zvýšila vzhledem k památkám UNESCO, ale i ke zvýšení kulturního vyžití a možnosti aktivního trávení volných chvil.

Rekonstrukce EuroAgentur Hotel Joseph 1699*** je spolufinancována Evropským fondem pro regionální rozvoj, bez které by nebylo možné otevřít hotel v podobě, která byla přítomným prezentována. Majitelka hotelu osobně provázela hosty po hotelu, ukazovala jednotlivé pokoje, společenské a konferenční místnosti a hotelové historické zajímavosti.

V průběhu slavnostního otevření hrála živá hudba, spadlo pár kapek "štěstí" a poté už jen svítilo sluníčko a dohlíželo na dobrou náladu hostů, která byla podporována banketem ve vnitřních a vnějších hotelových prostorách.

Foto ke stažení

slavnostní otevření EA Hotel Joseph 1699 ***

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS