Svatojánské pivo na letní slunovrat

Datum: 17.6.2010

Svatojánské pivoVážení hosté, využijte jedinečné příležitosti čepování Svatojánského rubínového piva a přijďte k nám dne 24.6.2010 ochutnat toto zbarvením neobvyklé Svatojánské pivo. Třináctistupňový Svatojánský speciál je unikátní svou chutí, vůní a červenou barvou.

Hlavní kvašení Svatojánského piva proběhlo v pivovarech Velké a Krásné Březno v otevřených kádích a trvalo osm dní. Následně pivo dozrávalo v ležáckém sklepě v teplotě 2°C celých 60 dní, a získalo tak lahodný říz, vyváženou chuť a typický buket.

Složení speciálního extraktu zůstává tajemstvím sládka Petra Hauskrechta, který prozradil, že díky bylinám má pivo vysoký obsah antioxidantů.

Podle starodávných pověstí dává Svatojánská noc z 23. na 24. června a období blízké letnímu slunovratu bylinám magickou sílu. Proto lidé tuto noc oslavovali jako plnou lásky a kouzel, považovali ji za magickou, plnou zázraků a nadpřirozených úkazů. Například staří Keltové věřili, že speciální svatojánské pivo musí obsahovat nejen ty správné byliny, ale aby získalo kouzelnou moc, musely jej vařit vnadné ženy.

Využijte této jedinečné možnosti a zamilujte si jeho silnou plnou chuť, oslavte s námi letní slunovrat pivní slavností se Svatojánským pivem v naší Restauraci a pivnici Vojanův dvůr v Praze, rádi vás uvítáme a připravíme nevšední zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

Ponořte se do vzpomínek na Zelené pivo, které jste u nás ochutnali o Velikonocích!

Svatojánské pivo na Vojanově dvoře, Praha 1

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS