Martin Novák vaří v Limě - Peru

Datum: 18.3.2010

Gastronomický festival české kuchyně pokračuje, tentokrát se šéfkuchař královéhradeckého EA Hotelu U královny Elišky Martin Novák blýsknul v Limě, ve vzdáleném Peru na jihoamerickém kontinentě.

Překlady z materiálů zveřejněných u příležitosti české kuchyně v Limě

místní zprávyŠéfkuchař Martin Novák od dnešního dne představuje typické chuti ze své země. Vepřové maso a dobře okořeněné krémové polévky jsou „protagonisty“ jeho vaření.

Pro šéfkuchaře Martina Nováka, který přicestoval do Limy, aby vystoupil na gastronomickém festivalu chutí z České republiky v restauraci Tambo hotelu Meliá, mají peruánská a česká kuchyně mnoho společného.

Výrazná, možná trochu těžká, obsahující intenzivní chutě s ohledem na používaná koření, jako je černý pepř, majoránka a paprika, kromě toho česnek a ocet. Novák – pravidelný účastník soutěže Gastro Hradec (pravidelná každoroční gastronomická soutěž, která se koná ve Východních Čechách pro kuchaře a cukráře) – takto popisuje národní kuchyni své země, kde je tradicí ke každému jídlu přidávat polévku.

Podle něj, tři z nich budou zahrnuty do nabídky menu v rámci festivalu: gulášová, kuřecí vývar se špenátovými knedlíčky a tradiční česká bramboračka s houbami.

Ale existují dva pokrmy, které všichni Češi (a taky všichni turisté, kteří někdy navštívili překrásnou Prahu a ostatní města této středoevropské země) považují za typické. Jeden z nich, ten nejpopulárnější,  je svíčková pečeně s knedlíkem, určitý druh „dumplings“ nebo  kousky pečiva z mouky a tuku, což je podle šéfkuchaře Nováka v jeho zemi typická příloha, která se namáčí v omáčce a  nasákne její chuť.

dva šéfkuchařiDalším pokrmem je variace toho prvního: pečená kachna s bramborovým knedlíkem (ve stylu gnocci) a kyselým zelím, jídlo podávané ve sváteční dny.

„Vepřové maso je velkým favoritem české kuchyně, přesto je v posledních letech  často nahrazováno kuřecím a krůtím (…). Ve skutečnosti je vepřová zabíjačka tradičním rituálem, který se pořádá hlavně v předvánočním čase. Z masa se pak připravují jitrnice, jelítka a tlačenka (určitý druh aspiku) a salámy „ vysvětluje šéfkuchař a dodává, že Češi jsou zvyklí udit maso a sýry a servírují je jako jednohubky k vínu nebo dobrému pivu. Novák, který bude vařit spolu s šéfkuchařem hotelu Meliá, panem Luisem Echarrim, přidá do festivalového menu také Plzeňský guláš ze slaniny a pečeného králíka na cibulce s rýží a petrželkou.

Petr Lutter připomenul, že byl včera zahájen gastronomický festival „Chutě České republiky“ v restauraciEl Tambo v hotelu Meliá, během kterého mohou návštěvníci ochutnat jak v rámci oběda tak i večeře nejlepší jídla z této evropské země.

Česká republika a cestovní kanceláře, které utvářejí Mundo Travel Club, uspořádaly včera v hotelu Meliá Lima oběd, s cílem prezentovat tuto evropskou zemi jako ideální destinaci pro incentivní turistiku.

Výstava byla pod záštitou pana Petra Luttera, ředitele zastoupení České republiky v oblasti turistiky pro Latinskou Ameriku, který vyzdvihl hlavní atraktivity své země a různé druhy aktivit, které zde mohou obchodní klientele nabídnout. Přítomní zástupci cestovních kanceláří měli možnost se blíže seznámit s turistickou nabídkou nejatraktivnějších míst, jakou jsou Praha, Karlovy Vary, Český Krumlov, Olomouc, Brno a další. Všechny byly charakterizovány jako bezpečná města s dobrou dostupností a s nabídkou kulturních a gastronomických služeb na velmi vysoké úrovni.

V této zemi je možnost realizovat  originální aktivity pro incentivní turistiku, jako jsou na příklad různá jednání a setkání v palácích a zámcích, středověké bankety v historických tavernách, květinové festivaly v nádherných prostředích, okružní jízdy historickou tramvají a řada dalších možností.

Po ukončení akce obdržela naše společnost toto poděkování (20.4.2010) :

Vážený pane řediteli,
rád bych Vám touto cestou poděkoval za spolupráci při organizaci Festivalu české kuchyně v Limě. Šéfkuchař, pan Martin Novák, byl velmi důstojným reprezentantem Vaší společnosti. Všechny akce, které jsme během pětidenního festivalu organizovali (a nebylo jich málo), zvládl velmi profesionálně a s přehledem, a to i přes problémy s jazykem (především ze strany peruánských kuchařů) a ne příliš pružným přístupem ze strany hotelu především v prvních dnech akce.
Menu, které připravil, se setkalo s velkým úspěchem. Jak nabídka jídel na jídelním lístku, tak koktejl pro inaugurační večer, degustační menu pro pracovní obědy s touroperátory a cestovními kancelářemi, stejně jako koktejl pro Club Empresarial v residenci paní velvyslankyně, se setkali také s pozivitním ohlasem hostů.
Věřím, že i do budoucna budeme na podobných akcích spolupracovat.
Děkuji.
S pozdravem
Petr Lutter
Ředitel zastoupení pro Latinskou Ameriku, Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism

Martin Novák vaří v LiměMartin Novák vaří v LiměMartin Novák vaří v Limě

Martin Novák vaří v LiměMartin Novák vaří v LiměMartin Novák vaří v LiměMartin Novák vaří v LiměMartin Novák vaří v LiměMartin Novák vaří v Limě

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS