Eurokarneval a XVII. festival Guggemusik souborů, Praha - 21.-23.1.2010

Datum: 7.1.2010

Eurokarneval a XVII. festival Guggemusik souborů - logoEurokarneval a XVII. festival Guggemusik souborů se po velkém úspěchu v roce 2006 vrací opět do Prahy! Po 4 letech do našeho hlavního města opět zavítají hudební masopustní skupiny, tzv. Guggemusik soubory, skupiny masek a šašků (Narrengruppen), které mají tradici především v německy mluvících zemích, a krásné kostýmované taneční soubory z Itálie. Festival se koná každý rok v jiném evropském městě. V minulých letech to byla např. Paříž, Řím, Berlín, Salcburk, Verona či Benátky. Praha festival hostila poprvé v roce 2001, a natolik si získala srdce účastníků karnevalu, že se sem rádi a v hojném počtu vracejí.

Celkem dorazí do Prahy téměř 1200 hudebníků, tanečníků, bláznů a šašků! Obyvatelé Prahy i její návštěvníci budou mít opět neopakovatelnou příležitost obdivovat nádherné a často velmi kuriózní a originální kostýmy, tančit v karnevalovém rytmu a bavit se s účastníky po celé 3 dny.  Ačkoli se jedná o zimní masopust středoevropské tradice, svoji atmosférou a temperamentem se vyrovná letním karnevalům jihoamerického stylu.

Soubory se představí na vystoupeních na Staroměstském náměstí a dalších místech v centru Prahy od čtvrtka 21.1. do soboty 23.1.2010 Zároveň je bude možné spatřit během dne i ve večerních hodinách v některých pražských restauracích a pivnicích, kam se budou chodit zahřát a samozřejmě také hrát a tančit.

Vyvrcholením festivalu a jeho nejpůsobivější částí bude průvod všech souborů Prahou v sobotu 23.1.2010 od 14,00 hod. Ve 13:00 se všichni účastníci shromáždí na Hradčanském náměstí, odkud se vydají tzv. Královskou cestou na Staré Město (z Hradčanského náměstí Nerudovou ulicí přes Malostranské náměstí a Karlův most na Staroměstské náměstí), kde v 16,00 hod. vypukne společné hraní a tančení všech zúčastněných souborů. Pod taktovkou Jaromíra Vejvody ml., syna skladatele Jaromíra Vejvody, zazní mimo jiné také hit století a nejslavnější česká polka "Škoda lásky".

Po společném koncertě bude možné si na Staroměstském náměstí ještě do setmění karnevalově zařádit!

Eurokarneval a XVII. festival Guggemusik souborů

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS