Halloween - dýně, ale co s dužninou?

Datum: 19.10.2009

Dýně - zeleninový chameleon

dýněPůvodní domovinou jednoleté dýně je Střední a Jižní Amerika. Do Evropy ji dovezly mořeplavecké výpravy za dob Kolumba. Dýně obsahuje 90% vody a celkem málo sacharidů, dále některé důležité minerály - sodík, draslík, měď, hořčík, chlor, fosfor a železo.

Dýně jsou ve svých odrůdách velké nebo malé, dá se říci, že jsou obrovité i miniaturní, různých tvarů a povrchů od hladkých až po vrásčité. Proto jsou velmi oblíbené nejen jako dekorační předměty, ale i jako užitkový materiál pro širokou škálu výrobků.

V době Halloweena nám zůstává velké množství dužniny, která má různou barvu a chuť. V kuchyni je vhodná pro přípravu polévek, koláčů, placek, rizota a marmelád.

Dýňová semínka tmavozelené barvy obsahují hodnotné tuky, mastné kyseliny, aminokyseliny a proteiny, které obsahem svých cenných látek pomohou bránit organismus proti mnoha zdravotním potížím.

Takže až vás děti budou nutit do vydlabání dýně, už si nebudete lámat hlavu s tím, co z dužniny udělat a jak jí chutně a zdravě zpracovat.

Přejeme vám příjemně strávené oslavy Halloweena a nezapomeňte, že svůj volný čas můžete využít k menšímu postrašení známých a udělat si legračně strašidelné dny stejně tak, jak Halloween slaví lidé po celém světě.

dýně Halloween Halloween

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS