Návštěva papeže v ČR 26.-28.9.2009

Datum: 3.8.2009

Návštěva papeže Benedikta XVI. v ČRBlíží se událost roku pro všechny věřící. Papež Benedikt XVI. navštíví Českou republiku ve dnech 26. až 28. září 2009. Lidé se mohou na Svatého otce těšit v Praze, v Brně a ve Staré Boleslavi. Papežův program v České republice bude opravdu pestrý. V sobotu 26. 9. před polednem by měl Benedikt XVI. dorazit na ruzyňské letiště. Poté má naplánovanou schůzku s politickými představiteli země a následně ho čeká oslava nešpor v katedrále sv. Víta se zástupci řeholních komunit. V neděli 27. 9. se Svatý otec vypraví do Brna, kde bude v dopoledních hodinách sloužit mši svatou na brněnském letišti v Tuřanech.

Poté se vrátí zpět do Prahy, kde ho čeká setkání se zástupci akademické obce. Poslední den, který papež stráví na území České republiky vychází přímo na svátek sv. Václava, patrona České země. Při této příležitosti se Benedikt XVI. setká s mládeží na Národní pouti ke svatému Václavovi ve Staré Boleslavi, kde opět odslouží mši svatou.

V souvislosti s papežskou návštěvou vás rádi uvítáme v našich hotelechPraze a Jihlavě. Využijte pro příjemné ubytování hotely naší společnosti a navštivte i další kulturní a společenská místa v blízkém okolí.

První cesta Svatého otce v Praze povede z  Ruzyňského letiště do kostela Pražského Jezulátka, který leží téměř přímo proti našemu EA Hotelu William.

Benedikt XVI. je teprve druhým papežem v historii, který Českou republiku během svého pontifikátu navštíví. Jeho předchůdce Jan Pavel II., do Čech zavítal dokonce třikrát a to v letech 1990, 1995 a 1997.

Podzimní návštěva Česka bude letošní třetí zahraniční cestou papeže a celkově třináctou apoštolskou cestou Benedikta XVI. Z evropských zemí navštívil zatím pouze Německo, Polsko, Španělsko, Rakousko a Francii.

Podrobnější informace o programu papeže Benedikta XVI. naleznete na www.navstevapapeze.cz

Návštěva papeže v ČR 26.-28.9.2009

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS