Lipno - nejdelší přírodní bruslařská dráha

Přinášíme vám Tip na výlet a aktivní strávení volného času!

Nejdelší přírodní bruslařská dráha na Lipenské přehradě se zápisem v světové  Guinnessově knize rekordů !

Kde     : Lipenské jezero - Lipno nad Vltavou - Šumava
Délka  : 10.922,8 m
Led     : 16 centimetrů (6.1.2010)
Výročí : 52 let od napuštění (17.2.1958)

Aktuálně dne 7.1.2010 - Od soboty 9. ledna 2010 bude oficiálně otevřena bruslařská dráha na zamrzlém Lipně. Prozatím bude upraven okruh z Lipna nad Vltavou do Frymburku s přípojkou na Přední Výtoň v délce 9,5 km, postupně bude dráha rozšířena na plnou délku 11 km. Ve středu 6.1.2010 byla změřena tloušťka ledu 16 cm, a jelikož předpověď počasí hlásí trvalé teploty pod nulou, bude led nadále sílit.

Nastoupit na bruslařskou dráhu je možné v Lipně nad Vltavou v Maríně Lipno a Loděnici Lipno, ve Frymburku u přívozu a v Přední Výtoni. Lipensko je bruslařským rájem, kromě dráhy v Lipně nad Vltavou je otevřen také bruslařský okruh v Horní Plané.

Všem bruslařům doporučujeme bruslit pouze po upravené dráze a nepouštět se do mimo dráhu. V zátokách s přítoky může být led tenký i desítky metrů od břehu.

Aktuální informace o provozu bruslařské dráhy naleznete na webu Skiareálu Lipno

Tak neváhejte a vyražte, dokud jsou podmínky pro bruslení ideální.  Ubytujte se v EA Hotel Na jezeře - přímo na lipenském břehu ! Bruslařské trasy vedou přímo pod hotelem - co víc si přát? Neváhejte a objednávejte, využijte i naší  SUPER  ZIMNÍ NABÍDKU týdenních pobytových balíčků se zvýhodněným skipasy.

Nejdelší přírodní bruslařská dráha - Lipenská přehrada  Nejdelší přírodní bruslařská dráha - Lipenská přehrada  Nejdelší přírodní bruslařská dráha - Lipenská přehrada

EA Hotel Na jezeře

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS