Velká pardubická 2008

Datum: 02.10.2008


Nemáte ještě žádný plán na druhý říjnový víkend?

Přijměte prosím pozvání na závodiště v Pardubicích, kde si vychutnáte atmosféru dostihového sportu. V neděli 12.10.2008 se poběží jeden z nejstarších a nejtěžších překážkových dostihových závodů v kontinentální části Evropy – 118. ročník Velké pardubické České pojišťovny - steeplechase cross-country.

Historie dostihu sahá až do roku 1874, kdy vznikla snaha o nové a nezvyklé uspořádání překážek. Zrození takto obtížné závodní dráhy, která se zatím běžela každý rok s výjimkou válečných let, politických událostí v roce 1968 a nepřízni počasí v letech 1876 a 1908, je známé nejen po celé Evropě, ale i ve světě. Dráha tohoto těžkého překážkového dostihu měří 6 900 metrů, koně musí překonat celkem 31 překážek. Nejznámějším překážkou je Taxisův příkop, který je také jedním z nejtěžších skoků na světě. Hlavní dostih trvá přibližně 9-10 minut.

Rádi bychom Vám nabídli příjemně strávený prodloužený víkend v Hradci Králové s ubytováním v EuroAgentur Hotelu U královny Elišky. Již v pátek všem milovníkům noční oblohy doporučujme navštívit místní hvězdárnu a planetárium. V sobotu Vám doporučujeme prohlídku historického města, nebo projížďku koňským spřežením. Nejen s dětmi si nenechte ujít výlet do Muzea skřítků, perníku a pohádek, nebo do obřího akvária. Nadšencům vojenské techniky nabízíme návštěvu Vojensko-historického muzea M. Frosta v Jaroměři- Josefově (22 km). Večer je pro vás připravena lahodná večeře, kde si z bohaté nabídky naší restaurace jistě vyberete to, na co máte právě chuť. Odpočinout po náročném dni si můžete v hotelovém wellnes centru, bazénu, whirpoolu nebo sauně. Nedělní den pak strávíte příjemným výletem do nedalekých Pardubic (20 km), kde je pro Vás připraven bohatý program  dostihového dne.

Velká pardubická  Velká pardubická

Velká pardubická  Velká pardubická

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS