Oslavy 90. výročí Dne vzniku samostatného československého státu

Datum: 16.10.2008
28. říjen 2008 nabídne všem návštěvníkům Prahy velkolepou podívanou, která se koná na oslavu 90. výročí Dne vzniku samostatného československého státu. Připraven je bohatý program, který zaujme a osloví snad všechny generace.

Přes 200 automobilových veteránů přijede do Prahy z nichž 90 nejkrásnějších" předvede svou krásu při průjezdu historickým centrem města. V ulicích Na Příkopech, Na Můstku, Na Staroměstském a Jungmannově náměstí vznikne na jeden den výstava, která návštěvníkům poskytne detailní informace o tom jak se žilo za první republiky, za války, za komunistů i po sametové revoluci.

Největší pozornost přitáhne velká vojenská přehlídka, která se v České republice koná poprvé od roku 1989. V Evropské ulici se divákům předvede přes dva tisíce vojáků, mezi kterými nebudou chybět elitní armádní jednotky, záchranné prapory, policejní jednotky a hasiči.

Vrcholem přehlídky bude průlet Gripenů, bitevníků L-159 i bojových a nákladních vrtulníků velice nízko nad pražskými domy. V ulicích budou k vidění nové vojenské tatrovky a Land Rovery, tanky, bojová vozidla vojenské pěchoty, houfnice a lehká obrněná vozidla.

Na přehlídku se chystá i prezident České republiky Václav Klaus, který po jejím skončení již tradičně udělí nejvyšší státní vyznamenání. Mezi oceněnými budou i vojáci, kteří prošli bojovými misemi v Afghánistánu.

Zveme vás na toto unikátní spojení historie a současnosti do Prahy, které vám ukáže život z trochu jiné stránky, než na co jsme zvyklí dnes. Relaxovat po náročném dni pak můžete v hotelech společnosti EuroAgentur Hotels & Travel, které se nacházejí přímo v centru města, nebo v jeho blízkém okolí.

Zveme vás i do našich restaurací a kaváren po návštěvě dne oslav.

 

vojenská přehlídka

 

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS