2012

Trh se narovnává (22.11.2012 - Portál čsopisu Euro)

„Po uzávěrce hospodaření za rok 2012 se kumulovaná ztráta výrazně sníží, stejně tak jsme v letošním roce splatili a ještě splatíme část půjček, které jsme čerpali v období krátce po změně akcionářské struktury,“ říká Bára. Do budoucna je přitom optimista. „Trh se v současné době narovnává,“ tvrdí. (více)


Kvalita před kvantitou (Franchising.cz, 12.11.2012)
"Hotelový franchising má svá specifika. Musíte stále počítat se zvyšujícími se nároky klientů," říká v Rozhovoru pro portál Franchising.cz Lucie Žárská, franchise manager EuroAgentur Hotels & Travel.

Jaká je historie vašeho franchisového konceptu v ČR?

Klíčem k němu byla naše znalost hotelnictví a cestovního ruchu, která nám umožnila využívat odborné znalosti těmi nejefektivnějšími způsoby. Spojili jsme zkušenosti a odbornost s efektivností a v roce 2005 byla podepsána první franchisová smlouva. ... (více)


Od Hokeje k šachům (TTG - Travel Trade Gazette ČR, 6.9.2012)

Od hokeje k šachům

I to vás může napadnout při pohledu na pracovní stůl s šachovnicí pana Josefa Báry, předsedy představenstva a generálního ředitele EuroAgentur Hotels and Travel, a při vzpomínce na hokejové trofeje v pracovně jeho předchůdce pana Viliama Sivka.

Ptala se Lenka Neužilová

Pane Báro, brzy to budou dva roky, co pan 
Sivek prodal svou společnost současným ruským vlastníkům a vy jste z postu ředitele hotelu Best Western Kampa Praha v impériu pana Sivka přesídlil do čela „ruské“ EuroAgentur. Co se od té doby změnilo?

Pro mě osobně se změnilo přesně to, co říkáte, dostal jsem od nových akcionářů nabídku, kterou jsem přijal. Kromě změny akcionářské struktury došlo navíc ke změně stylu řízení. Od rodinného, intuitivního vedení jsme přešli k čitelnější formě vzešlé z přesných ekonomických analýz, které jsme provedli. ... (více)


Josef Bára: Věřím franchisingové cestě k úspěchu (Hotelier)

Slovenský časopis Hotelier vyzpovídal ředitele EuroAgentur Josefa Báru. 
Přinášíme tento zajímavý článek i Vám.

Ako vnímate zmeny, ktoré sa okolo vás udiali?

Z osobného hľadiska je to pre mňa ďalší profesijný rast. 
Ako hovoria manažérske poučky, po 5 až 7 rokoch je 
v práci potrebná zmena a pre mňa táto ponuka prišla 
práve v takomto čase. Človek sa stále učí a posúva ďalej, 
navyše, ruský jazyk mi je blízky. Dnes môžem povedať, 
že som so zmenami spokojný. Z ekonomického 
hľadiska bol pozitívnym vstup ruského kapitálu, 
ktorý po kríze firmu opäť postavil na nohy. ... (více)


Hotely mají našlápnuto k rekordní sezoně (E15.cz 20.7.2012)

EuroAgentur Hotel Na jezeře, LipnoČeské hotelnictví může v polovině roku opatrně mluvit o úspěšné sezoně. Alespoň pokud jde o počty hostů. Údaje Českého statistického úřadu za leden až květen ukazují dokonce na rekord; meziročně se počet hostů zvýšil o téměř deset procent.

Českou poptávku táhnou podle hoteliérů především rodiny s dětmi, kterým se přizpůsobuje stále více hotelů. „Na srovnání letních čísel je poznat, že výrazně vzrostl počet tuzemských klientů v destinacích typických pro dovolené,“ říká ředitel největší tuzemské hotelové sítě EuroAgentur Josef Bára. Výborně si v rámci sítě vede třeba Šumava, zejména lokalita Lipna, kde místní samospráva a podnikatelé budují stále nová lákadla. Příjezdům ze zahraničí podle Báry zase nahrává příznivý kurz eura ke koruně. EuroAgentur za pololetí uvítala meziročně o téměř šest procent více hostů. Za možná důležitější skutečnost považuje Bára růst ceny. „Ve srovnání s loňským rokem činí nárůst čisté ceny bez DPH téměř dvě procenta,“ podotkl ředitel.


Návratnost investice do hotelu je dnes kolem 50 let. To je šílené (E15.cz 8.2.2012)

Josef Bára, předseda představenstva EuroAgentur Hotels&Travel, a.s. Ačkoli hotely nyní nevydělávají tolik, kolik by si jejich majitelé představovali, společnost EuroAgentur se loni s novými majiteli dostala do mírného provozního zisku.

„Podařilo se nám výrazně snížit náklady, zejména se domluvit na nižších nájmech,“ říká předseda představenstva Josef Bára ... (více)


Rusové vracejí hotely EuroAgentur k zisku (E15.cz 27.1.2012)

EuroAgentur Hotels&Travel - Katalog 2012Největší tuzemská hotelová síť EuroAgentur Hotels & Travel se loni provozně vrátila do černých čísel. Po dvou ztrátových letech je provozní zisk za rok 2011 na takzvané kladné nule, řádově ve statisících korun. Předloni byl na úrovni minus 34 milionů. Dá se přitom říci, že k zisku táhnou firmu Rusové. A hned dvojím způsobem, jako majitelé i jako hosté. Od listopadu 2010 společnost vlastní ruští podnikatelé, kterým akcie prodal zakladatel hotelové skupiny Viliam Sivek.

Podle předsedy představenstva Josefa Báry vedl k návratu do černých provozních čísel především nárůst obsazenosti. „Ten táhne hlavně klientela z oblasti Ruské federace, u které došlo k návratu na počet příjezdů z roku 2008,“ řekl Josef Bára deníku E15. Největší skupinou hostů v hotelech EuroAgentur jsou Češi, na které připadá desetiprocentní podíl ...(více)

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2014 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS