2010

gastromagazín 03/2010

Velvyslanci národní gastronomie (gastromagazín 03/2010)

EuroAgentur Hotels & Travel, a. s., je největší česká soukromá hotelová společnost provozující 49 hotelů a 13 gastronomických zařízení.

Tématem rozhovoru s výkonným ředitelem společnosti panem Josefem Bárou je činnostEuroAgentur Culinary Teamu, který je od svého založení v roce 2007 šiřitelem a popularizátorem české národní gastronomie nejen doma, ale ve všech koutech světa ... (více)


Těžko najdeme obdobnou příležitost (Všudybyl, deváté vydání 2010)

EuroAgentur Hotels & Travel a.s. patří mezi přední ryze české firmy. Byla založena „na zelené louce“ v roce 1990. Podniká v cestovním ruchu. Během dvaceti let vytvořila největší hotelový řetězec v České republice. Coby incomingový operátor přiváží přes půl milionu zahraničních hostů ročně. Má desítky čestných uznání, diplomů, pohárů a ocenění.

Předsedu představenstva a generálního ředitele této akciové společnosti pana Viliama Siveka jsem 8. října 2010 oslovil s tím, že hospodářská deprese daleko víc tříbí trh než období konjunktury, kdy jde všechno všem. Někteří hoteliéři dosud pláčou.

Viliame, co ty a pláč?

Jaromíre, přežili jsme dvacet let a za tu dobu cestovní ruch zažil takové katastrofy, které by jiné oblasti podnikání stěží ustály. Povodně, SARS, teroristický útok v USA, islandskou sopku atd. Asi jsem se vyplakal ještě před krizí ... (více)


Tipy na krátkou podzimní dovolenou: Tajemno v jihlavském podzemí nebo třebíčská synagoga (Novinky.cz, 22.9.2010)

Sluneční paprsky už ztrácejí svou sílu a žloutnoucí listí jasně říká, že podzim se blíží. Rozhodně to ale neznamená propadat podzimním depresím a trávit celé dny v posteli. Naopak – proč nevyrazit na sklonku léta na pár dní za poznáváním Česka. Památky a atmosféru si užijete bez davů turistů – ať už jsou to jezera na Šumavě, jihlavské podzemí nebo třebíčské židovské město ...(více)


Tvrdě pracujete? Nechte se zaměstnavatelem poslat na antistresovou dovolenou (Novinky.cz, 14.9.2010)

Je to až paradoxní. V okamžiku, kdy lidé mají prostředky na to, aby své tělo hýčkali v relaxačních a wellness centrech, nemají čas a často ani chuť. Což je chyba, protože právě české lázně, wellness a další služby hýčkající tělo i mysl patří k tomu, za čím se k nám vracejí i zahraniční turisté. Důležitost kvalitního odpočinku si uvědomují i zaměstnavatelé, kteří začínají své zaměstnance posílat na antistresové a relaxační pobyty ...(více)


Specifika kongresových hotelů: Jaký vybrat, aby vám konference nespadla na hlavu (Novinky.cz, 6.9.2010)

Mít za úkol připravit firemní konferenci není jednoduchá záležitost. Rozhodně nestačí objednat ubytování v prvním hotelu, který na internetu najdete. Hotely, kde se konference pořádají, musí splňovat některé velmi specifické požadavky. Běžný host je neocení, pro organizátora konference jsou k nezaplacení ...(více)


Kongresová turistika v době krize v Česku neskomírá, právě naopak, (Novinky.cz, 30.8.2010)

Do pražských hotelů se nejezdí jen za odpočinkem. Důkazem toho jsou konferenční hotely, ve kterých se scházejí top manažeři a uzavírají důležité smlouvy. Prostředí hotelu pak prodává nejen nabízený produkt, ale určuje i cenu a úroveň spolupráce s klientem. Kongresová turistika zažívá boom – a neznamená nutně jen ohromné kongresy se stovkami účastníků. Stejně důležitý, ne-li důležitější, je výběr místa i při menších jednáních ... (více)


Turisté jsou nadstandardně utrácející spotřebitelé (Všudybyl, osmé vydání 2010)

S prezidentem Asociace cestovních kanceláří ČR a předsedou představenstva akciové společnosti EuroAgentur Hotels & Travel a.s. se potkáváme 25. června 2010, den po oslavách konstituce Ruské federace.
Vildo, EuroAgentur Hotels & Travel a.s. se řadí mezi největší incomingové firmy České republiky, není-li vůbec největší. Součástí incomingu je i oblast meetings, incentives, congresses & exhibitions industry (MICE). Promítá se už do jejího byznysu hospodářské oživení?
Od té doby, co jsme spolu hovořili naposled (viz článek „Hospodářská recese je celosvětová, ale vízová politika? Tu má Česko v rukách" na www.e-vsudybyl.cz a viz níže), se situace nezměnila. Konstatoval jsem, že průmysl cestovního ruchu, přes dílčí investice ze strany státních orgánů do mediálních propagačních kampaní, na tom není dobře, a také to, že proti roku 2008 klesla jeho produktivita a zejména ceny, za které je realizováno ubytování. Nicméně EuroAgentur Hotels & Travel a.s. i v tomto těžkém období otevírá další hotely. Jsou to dlouhodobě plánované akce a přiznám se, že kdybych o jejich realizaci rozhodoval v současné době, určitě bych počkal na lepší časy. V únoru letošního roku jsme zahájili provoz v pořadí již třetího hotelu na Václavském náměstí – hotelu Juliš. Má kvalitní konferenční zázemí a prostorné pokoje s kompletně vybavenou kuchyňkou. V další etapě chceme zprovoznit jeho wellness centrum s bazénem. V těchto dnech se připravuje slavnostní zahájení provozu hotelu Joseph 1699 – jedná se o památkový objekt v Třebíči. Za dva měsíce budeme otevírat nejluxusnější hotel v hotelovém řetězci EuroAgentur Hotels & Travel a.s. – Tereziánský dvůr v Hradci Králové. Disponuje pokoji s vlastní saunou, velkým kongresovým sálem, ojedinělým zázemím pro děti, restauracemi, posilovnou, wellness, zkrátka vším, co má luxusní hotel mít, a zároveň otevíráme ojedinělou architektonickou stavbu ve Zlínském kraji, hotel Atrium Otrokovice s konferenčním zázemím a garážemi.
Současně s tím silně rozšiřujeme franšízu. Majitelé hotelů a penzionů cítí, že je potřeba koncentrovat síly a hledají podporu silného hotelového řetězce. Do naší franšízy vstupují i dva další hotely na Slovensku ... 
(celý článek)


Trnavský hlas 15/2010

Trnavský hlas 15/2010  Trnavský hlas 15/2010


Medailonek přesedy představenstva a generálního ředitele společnosti EuroAgentur Hotels & Travel, a.s. - březen 2010 (videoklip 11,7 MB)

medailonek Viliama Siveka


Setkání SOCR s premiérem a členy vlády 24.3.2010

Za částečnou satisfakci dosavadního nezájmu ze strany představitelů státu i legislativních orgánů považuje Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) historicky první setkání se členy vlády ČR, které proběhlo ve spolupráci a v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze, ve středu 24. března. Obchodníci a podnikatelé v cestovním ruchu tak mohli na tomto setkání na nejvyšší úrovni přednést své požadavky a postoje k možnému rozvoji maloobchodu a cestovního ruchu v ČR, který se podílí na tvorbě HDP a zaměstnanosti v naší zemi 16 procenty.

Na setkání vystoupil s jedním z hlavních diskuzních příspěvků předseda představenstva a generální ředitel společnosti EuroAgentur Hotels & Travel, a.s. pan Viliam Sivek.

 Setkání SOCR s premiérem a členy vlády Setkání SOCR s premiérem a členy vlády Setkání SOCR s premiérem a členy vlády


POKR - Národní program rozvoje cestovního ruchu (ČT 1, 4.3.2010)

ČT1 - POKR - Viliam SivekKromě zvýšené nabídky rekreace a odpočinku umožňuje tento program ještě jeden koncept – vlastivědné zájezdy pro mimopražské školáky do hlavního města.

Já neznám statistiku, jaká je, ale jsem přesvědčený, že dnes 80 procent dětí, které jsou ze vzdálenějších míst, nebylo v základní školní docházce v Praze, čili je to i otázka určitého vlastenectví - poznej své hlavní město. Čili já konkrétně, jako podnikatel, si od toho slibuji to, že opravdu přiblížíme Prahu dětem školou povinným i rodinám s dětmi.


Viliam Sivek: Krize nás učí počítat. (E15, 25.2.2010)

Předsedá Asociaci cestovních kanceláří, ale zejména šéfuje největší české hotelové síti v českých rukou – EuroAgentur Hotels and Travel – včetně cestovní kanceláře. Rodinnou firmu řídí Viliam Sivek se dvěma syny a dvěma dcerami. Soustředí se hlavně na střední a vyšší kategorie hostů, obchodníků či turistů, cestujících po celém území republiky ... (celý článek)


Ruští turisté zanevřeli na Česko (E15, 24.2.2010)

O dvě miliardy korun přišlo loni Česko kvůli menšímu počtu ruských turistů, tvrdí předseda Asociace cestovních kanceláří Viliam Sivek. Rusů loni přijelo do Česka o dvacet procent méně než předchozí rok. Podle ministerstva zahraničí loni žádalo o vízum 185 tisíc Rusů, zatímco rok předtím to bylo 230 tisíc. ... (celý článek)


Cestovní ruch si sám nepomůže (Deník, příloha Cestování 3.2.2010)

Viliam SivekLoňskou turistickou sezónu, stejně jako celý cestovní ruch, ovlivnila hospodářská krize. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) vycestovalo na dovolenou o 15 až 20 procent turistů méně než v roce 2008. Cestovní ruch, ale není jen výjezdová turistika. Pro Českou republiku jsou stále významné nemalé zisky z incomingu, tedy příjezdové turistiky.

Jak krize promluvila do návštěvnosti naší vlasti? Proč čeští hoteliéři prodávají své služby pod cenou? K čemu je dobré mít jednu silnou profesní asociaci? Na tyto a další otázky odpovídá předseda Asociace cestovních kanceláří ČR, majitel jedné z největších hotelových sítí v České republice Viliam Sivek ... (celý článek)


Hoteliéři chystají nový hit: rodinné hotely (HH.IHNED.CZ 12.1.2010)

V březnu se chystá novou franšízu představit i EuroAgentur, která má 46 vlastních či pronajatých hotelů v Česku i na Slovensku.

"Připravujeme franšízu pro rodiny s dětmi s nabídkou, která ještě v Česku není. Do března nás ale čeká zajistit ještě řadu kroků, například ochrannou známku, proto o ní nemohu blíže hovořit," vysvětluje Viliam Sivek, majitel EuroAgentur, která má s faranšízami už také zkušenosti ... (celý článek)

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2014 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS