2009

Rozhovor s hoteliérem: Viliam Sivek (Strategie.cz - SGASTRO 21.12.2009)

Předsedu Asociace cestovních kanceláří ČR a majitele společnosti 
Euroagentur Hotels & Travel jsme požádali jako prvního pro rozhovor s hoteliérem v S Gastro.

Vlastnit v Čechách hotel bylo po dobu uplynulých 20 let „zlatým dolem“ a nabídka stále rostla. Najednou je hotelů víc, než jaká je poptávka, která se navíc v době recese rapidně snížila. Není současná situace příležitostí k další centralizaci ubytovacích zařízení? Je to podle vás plus, nebo spíše minus?

A kdo vám řekl, že vlastnit hotel v Čechách byl zlatý důl? Možná že bych vám dal za pravdu, kdybych nějaký „hotýlek“ získal v restituci a nemusel do něj investovat, ale to se bohužel nestalo, a tak pro mě i celý můj pracovní tým je uplynulé dvacetiletí stejné jako ten rok letošní – krizový – s tím rozdílem, že zkrátka musíme víc šetřit a méně investovat. Krize nám ukázala naše rezervy, dokonale jsme se naučili počítat ...(celý článek)


V Česku vznikl první košer hotel, má i vlastní synagogu (iDNES.cz 18.11.2009)

Viliam Sivek, majitel české hotelové sítě EuroAgentur Hotels & Travel, bojuje s nižšími výnosy v branži po svém. Na počátku listopadu otevřel v pražské Žitné ulici první košer hotel v Česku. Další specializované hotely by měly začít fungovat příští rok.

Na Lipně Sivek plánuje rozjet hotel, kde by mohli rodiče na několik hodin denně svěřit své děti do péče profesionálů, a v Hradci Králové zvažuje speciální pobyty pro páry v problémech. "Byly by to několikadenní pobyty pro lidi, kteří chtějí společně řešit neshody ve svém vztahu. Třeba i za účasti psychologa,“ upřesnil Sivek pro MF DNES ... (celý článek)


V Praze se otevírá první 'košer' hotel. Má i synagogu (prazsky.denik.cz 18.11.2009)

Zakáz mísení masa a mléka, používání vysvěceného košer nádobí či možnost modlitby v synagoze. Takový režim panuje v upraveném čtyřhvězdičkovém hotelu v Žitné ulici.
Downtown Prague je totiž vůbec prvním košer hotelem pro židovské turisty v Praze. Za nápadem stojí česká hotelová společnost EuroAgentur Hotels & Travel. Ta si od něj slibuje, že povzbudí věřící židovské turisty k návštěvě metropole ... (celý článek)


Nový pražský košer hotel chce zaujmout i vlastní synagogou (HN.IHNED.CZ 16.11.2009)

Česká hotelová společnost EuroAgentur Hotels & Travel se snaží povzbudit věřící židovské turisty k návštěvě Prahy a otevřela pro ně první košer hotel v zemi.

Praha má mnoho židovských památek, dlouhou historii židovské komunity připomínají i košer restaurace v jejich blízkosti. Košer hotel, který by zcela přizpůsobil své jídlo a vybavení pravidlům a zvykům ortodoxních židů, dosud mezi pražskými hotely chyběl ... (celý článek)


Viliam Sivek - Pavel Pávek: Z horníka největším českým hoteliérem (CzechFolks.com 1.10.2009)

„Dlouho jsem slýchával řeči o svém buržoazním, nebo v lepším případě, podnikatelském původu,“ vzpomíná Viliam Sivek. „Pravda je, že dědeček byl za 1. republiky ředitelem největšího cukrovaru v Čechách, ale já se bohužel jen pamatuji, že jsem měl jako kluk dvoje kalhoty, jedny dlouhé a jedny kraťasy. Oboje univerzální, pro všední nošení a slavnostnější příležitosti…“ (celý článek)


Hospodářská recese je celosvětová, ale vízová politika? Tu má Česko v rukách. (Všudybyl, deváté vydání 2009)

Všudybyl2009V souvislosti s hlavním tématem tohoto vydání Všudybylu jsem navštívil předsedu představenstva společnosti EuroAgentur Hotels & Travel a.s. a prezidenta Asociace Českých cestovních kanceláří pana Viliama Siveka.

Všudybyl : Vildo, v jednom z posledních vydání Všudybylu jsme psali, že jsi byl jedním z iniciátorů programu Hlavního města Prahy na podporu cestovního ruchu.

Sivek : Tento projekt se v současné době realizuje. V uplynulých letech Praha do značné míry těžilahlavně z podstaty, což se odráží i na současném stavu, ve velkých rezervách v oblasti domácího cestovního ruchu a incomingu. Zkrátka, takovýto projekt potřebovala už dávno, a ne až v době, kdy začal klesat počet příjezdů zahraničních hostů a začaly se snižovat jejich výdaje.

Všudybyl : Takže, jak se za těchto okolností, coby hoteliér, máš?

Sivek : Je to tvrdé, ale dobře, protože kdybych řekl, že špatně, mohl by mít někdo radost. Pražské hotelnictví prochází kvalitativně pozitivním vývojem. Vyrostla zde spousta velice kvalitních hotelových zařízení. Pokud Prahu hotelovou porovnáš s Paříží hotelovou, jsme na tom lépe. Pokud se chceš v pražském hotelu otočit ve dvoulůžkovém pokoji, nemusíš na chodbu jako v hotelu v centru Paříže. Tam, chceš-li bydlet za 300 € denně, tak abys z něj pomalu opravdu vycouval na chodbu, jak jsou pokoje malé. Dnes už v Praze sice máme nová vysoce kvalitní zařízení, ale celosvětová hospodářská recese a mediálně podporovaná psychóza odložené spotřeby dolehla i na pražský cestovní ruch. Lidé sedí na penězích. Přestala jezdit střední a vyšší klientela, nebo se začala, co se výdajů týče, stylizovat jako nižší střední ... (celý článek)


Klikli na banner, a hned přibylo v Praze turistů - lidovky.cz 25.září 2009

... Kampaň připravily agentura CzechTourism a město Praha, finančně ji podpořilo také ruzyňské letiště a 36 pražských hotelů. „Nám to přineslo 9000 pokojonocí, za což jsme zaplatili 180 000 korun. To je skvělé,“ uvedl Viliam Sivek, majitel hotelové sítě Euroagentur Hotels&Travel, která do kampaně zapojila šest pražských hotelů ... (celý článek)


Viliam Sivek: Když si host stěžuje na webu, máte po byznysu (HN.IHNED.CZ 17.8.2009)

Viliam SivekDnes bez nadsázky víme přesně i kolik metrů má jaký toaletní papír. Šetříme na všem, jen ne na personálu a službách, které poskytujeme. Na různých hotelových rezervačních systémech si lidé snadno dohledají hodnocení předchozích hostů, když se tam objevují stížnosti, tak si vás těžko někdo vybere, tvrdí Viliam Sivek, majitel největší české hotelové sítě a zároveň největší cestovní kanceláře, která se specializuje na příjezdovou turistiku - společnosti EuroAgentur Hotels & Travel.

"Teď, když došlo k útlumu poptávky cizinců, přetlaku pražských hotelových kapacit a pádu cen, uvažuje, že svůj byznys více zaměří na domácí klientelu a rodinné dovolené " V Česku není hotel, kde by se postarali o děti a zároveň se do něj děti těšily," říká Sivek.

HN: Jste vlastníkem velké hotelové firmy, vloni vaše cestovní kancelář přivezla do České republiky přes půl milionu turistů ze zahraničí. Jak se vám daří letos?

Letošní sezona je pro hoteliéry nejhorší za dvacet let, co v oboru působím. V prvních čtyřech měsících roku jsme měli velký úbytek zahraničních klientů. Do Česka přestali prakticky jezdit podnikatelé, obchodníci, omezila se kongresová turistika. Firmy začaly šetřit. Teď se propad trochu srovnává, nakonec jsme za 1. pololetí dosáhli průměrnou obsazenost hotelů jen zhruba o jedno procento nižší než před rokem a v pražských hotelech jsme ji dokonce překročili skoro o čtyři procenta. Je ale špatné, že obsazenost jsme doháněli velkým snížením cen... (celý článek)


Klub mladých manažerů České manažerské asociace (7. května 2009)

Záznam z přednášky s názvem Chuť podnikat v Klubu mladých manažerů, který realizuje pravidelné diskuse s hosty z praxe.

 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2014 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS