650. let založení Karlova mostu v Praze

obrázek
Ve dnech 6. – 9.7.2007 proběhnou velkolepé oslavy s připomenutím atmosféry minulých století - rytířské turnaje, středověké vojenské ležení, středověká hudba, tržnice apod...

Český král Karel IV. položil základní kámen novému kamennému mostu přes řeku Vltavu v Praze přesně dne 9. července 1357 v 5:31 hodin ráno. Bylo to prý z důvodu, že datum odpovídá sledu lichých čísel od jedné do devíti a zpět. Tedy 1-3-5-7-9-7-5-3-1. Karlův most je nejstarším mostem v Praze, je dlouhý 515 metrů a široký 9,5 metru. Most byl postupně ozdoben třiceti sochami a sousošími a doplněn třemi věžemi. Na Malé Straně jsou to větší a menší Malostranská mostecká věž. Na straně Starého Města pak Staroměstská mostecká věž.

Ve dnech 6. – 9.7.2007 proběhnou velkolepé oslavy s připomenutím atmosféry minulých století - rytířské turnaje, středověké vojenské ležení, středověká hudba, tržnice apod. Bude uspořádán historický průvod ze Staroměstského náměstí na Karlův most, kde císař Karel IV. znovu položí základní kámen. Program oslav by měl probíhat nejen přímo na mostě, ale i v jeho blízkém okolí – např. na Kampě, na Křižovnickém náměstí, na Novotného lávce či přímo na vodě, kde bude uspořádáno množství hudebních koncertů, které se odehrají na plovoucím podiu na Vltavě. Jednotlivé projekty, mezi nimiž mají být divadelní představení, hudební produkce, výtvarné přehlídky či vizuální animace, by měly sledovat časovou osu od středověku až po současnost.

V souvislosti s těmito oslavami jsme pro vás připravili speciální cenové nabídky ubytování v následujících hotelech v Praze:

Best Western Hotel Kampa ****
EuroAgentur Hotel William ***
EuroAgentur Hotel Vaníček ****
EuroAgentur Hotel Manes ****
EuroAgentur Hotel Crystal Palace ****
 

 

EuroAgentur.com: Hotely v Praze | Hotely v Karlových Varech | Hotely na Šumavě a další hotely

Copyright © 2007-2017 EuroAgentur Hotels&Travel a.s.
Všechna práva vyhrazena
Topinfo CMS